top of page

İş Hukuku

İş ve sosyal güvenlik uygulamasında yaşanan mevzuat değişiklikleri ve yakından takip edilmesi elzem olan içtihatlar müvekkillerimizin iç düzenlemelerinin bunlara uygunluğunun kontrolünü ve ilgili birimlerine düzenli destek ve görüş verilmesini artık neredeyse mecbur kılmaktadır. Bu nedenle İş Hukuku avukatlarımız müvekkil şirketlerimize adeta bir iç hukuk müşaviri gibi hizmet sağlayarak düzenli hukuk danışmanlığı ve avukatlık desteği sağlamaktadır.

Sürekli yenilenen iş ve sosyal güvenlik mevzuatları müvekkillerimize önemli fırsatlar getirirken, diğer yandan da sürekli takip ve gözlem gerektiren riskli bir ortam yaratmaktadır. Türk İş Hukuku'nun işveren-işçi ilişkilerinde işçi lehine koruma prensibi de işveren tarafında önem verilmesi gereken ve özel ihtisas gerektiren bir hukuk alanıdır.

İş Hukuku departmanımızda danışmanlık ve avukatları hizmetleri arz eden ekibimiz tüm enerjisini bu alana odaklamakta ve iş ve sosyal güvenlik dünyasını ilgilendiren temel konularda, müvekkillerimizin kanunlara uyumlu olması, risklerini doğru değerlendirmeleri ve yönetmeleri için çözüm üretmektedir.

Departman Yöneticisi

Av. Neslihan Ortakcı Kaplan

Email 

bottom of page